\ Kontakt – YesWas | Podcast

Kontakt

YesWas | Podcast

Wojtek Wieman i Arlena Witt

Yes Was Podcast założyli Paweł Orzech i Wojtek Wieman w 2014 roku. W ekipie prowadzących od tamtego czasu przewinął się też Andrzej Kotarski (odcinki 368-425). Dzisiaj (od odc. 499) prowadzony jest przez Arlenę Witt i Wojtka, którzy przybliżają technologie każdemu, nawet najmniej zaawansowanym słuchaczom, bo technologia nas otacza i ma wpływ na życie każdego z nas. Dobrze się w tym odnajdywać, a Yes Was Podcast może być świetną mapą.

Wokół podcastu rozwinęła się wierna i zorganizowana społeczność, która razem z redakcją – dywaguje na temat postępu i zmian zachodzących na rynku.

Społeczność

  • Naszym domem jest forum YesWas, gdzie gościmy ponad 1000 użytkowników, którzy generują trzy tysiące nowych postów tygodniowo (i 200 tysięcy odsłon miesięcznie),
  • Ponad dziewięć tysięcy osób słuchało nas na Spotify, gdzie regularnie pojawiają się nowe odcinki.

YesWas | Podcast to najlepszy podcast technologiczny w Polsce. Połączenie finezji, znajomości rynku i chemii między prowadzącymi daje fenomenalne efekty.

– Jakiś słuchacz, 2021 (ale nadal aktualne)

Redakcja

Arlena Witt
Arlena Witt

Arlena – rocznik ’80 – nauczycielka angielskiego z Warszawy (tak oryginalnie to z Zabrza, a jakiś czas związana była też z Gdańskiem). Autorka bestsellerowych książek „Grama to nie drama”, „Władaj i gadaj” i audiobooka „Gadaj ze mną”. Na YouTube od 2015 r. prowadzi serię „Po Cudzemu”. Lubi porządek, Tetrisa, ciszę, w pełni naładowane baterie i pliki TXT. Żyje eko. Powtarza, że warto mówić innym miłe rzeczy. Nie pije, nie pali, nie ma robali.

arlena@yeswas.pl / x.com


Zdjęcie Wojtka
Wojtek Wieman

Wojtek – wszyscy się dziwią, ale rocznik już ’85 – video manager z Warszawy (tak oryginalnie to z Warszawy). Gadżeciarz, geek, jara się wszystkim, co ma choć kawałek płytki elektronicznej w środku. Do technologii stara się podchodzić mimo wszystko bardzo praktycznie i racjonalnie. Patrzy przez pryzmat codziennego życia i nie daje się zwieść marketingowym wymysłom. Nie potrafi programować i czasem bardzo tego żałuje. Niepoprawny optymista, człowiek z czubem na głowie.

wojtek@yeswas.pl / Twitter / Mastodon / YouTube / Twitch


Zdjęcie Pawła
Paweł Orzech

Paweł – rocznik ’92, Product Owner z Warszawy (chociaż tak oryginalnie to z Torunia). Lubi eksperymentować z systemami. Legenda polskiej sceny żadnej. Trochę kuc, ale bez flanelowych koszul. Chciałby programować, ale chyba nie potrafi. W podcaście mówi dużo, a czasami mniej. Często tootuje. Prywatność. Bezpieczeństwo. Szyfrowanie poczty. Właściwie to cały Paweł. Kiedyś prowadzący, dzisiaj adminujący.

pawel@yeswas.pl / Mastodon


Sprawdź nasz ostatni odcinek

Napisz do nas

Dołącz do społeczności!

Odwiedź forum i porozmawiaj z nami o technologii i nie tylko!


Dołącz do Forum