Kontakt

YesWas | Podcast

Wojtek i Paweł, redaktorzy prowadzący YesWas | Podcast

To dwóch, niesamowicie przystojnych mężczyzn, którzy raz w tygodniu opowiadają o tym, co nowego w świecie technologii. Raz po raz rozprawiają się z plotkami, rozprawiają na temat rozwiązań proponowanych przez gigantów, a także – a może i głównie – rozbawiają się do łez niezwykle celnymi komentarzami i puentami. Zmyślamy teraz tylko troszeczkę w tym opisie!

Wokół podcastu rozwinęła się wierna i zorganizowana społeczność, która razem z redakcją – dywaguje na temat postępu i zmian zachodzących na rynku.

Społeczność

  • Naszym domem jest forum YesWas, gdzie gościmy ponad 550 użytkowników, którzy generują tysiąc nowych postów tygodniowo (i 150 tysięcy odsłon miesięcznie),
  • Kochamy Twittera – nasi słuchacze też, więc ponad 1200 osób obserwuje nasze twitterowe konto,
  • Nie lubimy się za bardzo z Facebookiem, ale tysiąc osób czyta nasze posty na fanpage, a połowa z nich – także na facebookowej grupie,
  • Ponad siedem tysięcy osób słuchało nas na Spotify, gdzie regularnie pojawiają się nowe odcinki.

YesWas | Podcast to najlepszy podcast technologiczny w Polsce. Połączenie finezji, znajomości rynku i chemii między prowadzącymi daje fenomenalne efekty.

– Jakiś słuchacz, 2020

Redakcja

Zdjęcie Pawła
Paweł Orzech

Paweł – rocznik ’92, Senior UX Designer z Warszawy (chociaż tak oryginalnie to z Torunia). Lubi eksperymentować z systemami. Legenda polskiej sceny żadnej. Trochę kuc, ale bez flanelowych koszul. Chciałby programować, ale chyba nie potrafi. W podcaście mówi dużo, a czasami mniej. Często tweetuje. Prywatność. Bezpieczeństwo. Szyfrowanie poczty. Właściwie to cały Paweł.

pawel@yeswas.pl / Twitter


Zdjęcie Wojtka
Wojtek Wieman

Wojtek – wszyscy się dziwią, ale rocznik już ’85 – video manager z Warszawy (tak oryginalnie to z Warszawy). Gadżeciarz, geek, jara się wszystkim, co ma choć kawałek płytki elektronicznej w środku. Do technologii stara się podchodzić mimo wszystko bardzo praktycznie i racjonalnie. Patrzy przez pryzmat codziennego życia i nie daje się zwieść marketingowym wymysłom. Nie potrafi programować i czasem bardzo tego żałuje. Niepoprawny optymista, człowiek z czubem na głowie.

wojtek@yeswas.pl / Twitter / Facebook / Instagram / YouTube

Sprawdź nasz ostatni odcinek

Statystyki (03/05/2020)

Procent odsłuchania ostatnich 5 odcinków (tj. ile osób uruchomiło i przesłuchało podcast do samego końca):

#31880%
#31776%
#31680%
#31594%
#31472%

Informacje o słuchaczach

Mężczyźni83%
Kobiety16%
Non-binary1%
0-172% (z czego 11% kobiet, 88% mężczyzn)
18-2214% (z czego 26% kobiet, 73% mężczyzn)
23-2729% (z czego 16% kobiet, 82% mężczyzn)
28-3428% (z czego 15% kobiet, 83% mężczyzn)
35-4417% (z czego 3% kobiet, 93% mężczyzn)
45-593% (z czego 8% kobiet, 92% mężczyzn)
60-150<1%

Napisz do nas

Dołącz do społeczności!

Odwiedź forum i porozmawiaj z nami o technologii i nie tylko!


Dołącz do Forum

Dołącz do newslettera!