#141 – Może można inaczej?

Obserwujcie nas na Twitterze i FacebookuMożecie nas wesprzeć na serwisie Patronite! Nie zapomnijcie o zasubowaniu nas na iTunes i ocenieniu podcastu (⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️), a jeśli szukacie pliku źródłowego lub playera online – wejdźcie na naszą stronę. Jeśli macie ochotę – piszcie do nas. Jesteśmy dostępni pod mailami 💌:

 • Wojtek – wojtek@yeswas.pl
 • Paweł – pawel@yeswas.pl
 • Razem – przeslijciepieniadzedo@yeswas.pl

Do usłyszenia za tydzień!


2 Replies to “#141 – Może można inaczej?”

 1. macnow

  Czesc,
  Wczoraj słyszałem podcast pierwszy raz i przypadł mi do gustu. Będę zaglądał częściej.
  Szczególnie rozważania na temat kupna komputera. Też miałem taki rozterki.
  Mój szef kupił około 3 miesięcy temu mac book pro. Testowaliśmy go i co do komputera nie mam żadnych zastrzeżeń. Jednak biorąc pod uwagę charakter mojej pracy (pracuje jako integrator i projektant systemów tzw. collaboartion czyli videkonferencje, telekonferencje, telefonia IP) wybór pad na Windows. Z racji tego że oprogramowanie do zarządzania szczególnie starsze wersje działają pod windows (chociaż to się mocno zmienia i nowe rzeczy traktują Maca poważnie). Drugim argumentem było to że jednak większość użytkowników korzysta z windowsa i chcąc na szybko sprawdzić jakąś funkcjonalność czy bug potrzebuje tego systemu. Wiem zawsze można na Mac postawić widowsa nawet jest jakiś tool do tego (znam kilku inżynierów którzy tak robią).
  Dla mnie obecnie numerem jeden urządzeń z Windows jest Surface ProBook. Wygląda praktycznie identycznie jak Mac ale ma dodatkowo odczepiany ekran. Niestety nie wynegocjowałem kwoty ok 11 000zl na zakup komputera. Fajne są również Surface4 Pro lub X1 carbon Tablet (niestety również ceny zaporowe dla fajnych konfiguracji. Ostatecznie kupiłem Lenovo X1 Carbon 4 z dotykowym ekranem (nie wiedziałem ze to taki fajny i przydatny bajer i z matrycą WQDH ). Przekonała mnie waga i mobilności oraz co dla mnie ważne trwałość urządzenia (według producenta przechodził odpornościowe testy w wojsku ):). Dodatkowo nowy Windows to już nie te Widoswy co kiedyś. Teraz system działa naprawdę stabilne jedynie mogą sie zdarzyć zawieszenia aplikacji ale nie do końca wina systemu. Obecnie dodatkowo Microsoft wbudował w widowsa Linuxa . Po najnowszej aktualizacji możemy pod windowsem używać programów z linuksa a nawet je kompilować. Programy te korzystają bezpośrednio z jądra Ubyntu 16.0 i bibliotek linuksowych wbudowanych w widows. Możemy jednocześnie pracować na oprogramowaniu Linuksowym I windowsowym :):):). https://blogs.msdn.microsoft.com/wsl/2016/10/19/windows-and-ubuntu-interoperability/

  Od tygodnie testuje też najwyższy pakiet Office 365 i przeżyłem miłe zaskoczenie ta usług działają fajnie. Nie mając na komputerze prywatnym pakiety Office mogę po zalogowaniu się na konto korzystać z aplikacji z pakietu. Możliwe (chyba narazie w stanach przynajmniej kupno numerów) jest również zrobienie z komputera z Office 365 normalnego telfonu PSTN ( punkt styku jest w chmurze) , wiec bez okablowania można w domu mieć telefon stacjonarny :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dołącz do społeczności!

Odwiedź forum i porozmawiaj z nami o technologii i nie tylko!


Dołącz do Forum