#70 – Kolega mi powiedział

Odcinek specjalny (kto myślał, że będzie inaczej?) z gościem! Arlena Witt po 70 odcinkach szydery offline, szyderuje podczas nagrania! UWAGA – audio Orzecha niestety mocno strzela – wybaczcie! :(

Pamiętajcie, że w każdym tygodniu możecie zaproponować tematy do odcinka przez Twittera/Facebooka/maila! Obserwujcie nas na Twitterze i/lub Facebooku. Nie zapomnijcie o zasubowaniu nas na iTunes i ocenieniu podcastu, a jeśli szukacie pliku źródłowego lub playera online (poprawiliśmy go!) – wejdźcie na naszą stronę. Jeśli macie ochotę – piszcie do nas. Jesteśmy dostępni pod mailami:

Do usłyszenia za tydzień!

Reklama: yeswas.pl/kontakt


11 Replies to “#70 – Kolega mi powiedział”

 1. Sz

  Śmieszy mnie trochę to mówienie, że OSX taki szybki a Winda tak zamula. No nic dziwnego, jak w MacBook’u masz SSD i to nie byle jaki bo na PCI-E a w Dell’u zapewne zwykły HDD 5400 rpm. Wsadź ssd i postaw na tym W8.1/W10 i tak, wtedy też Winda działa od razu po uruchomieniu ;)

    • Michał Chęciński

     No ok, ale to jest filozofia tworzenia oprogramowania, która dla końcowego użytkownika nie powinna mieć żadnego znaczenia. Od tego są twórcy sprzętu żeby dostarczyć sterowniki do konkretnych urządzeń. Dlatego MS ogłosił, że nie odpowiada za złe działanie Windowsa na sprzęcie który nie jest już wspierany przez producentów.

   • Andrzej

    Sens ma tylko popracowanie na jednym i drugim systemie, zarówno na słabych jak i mocnych konfiguracjach. Żaden test nie odda samozadowolenia z pracy/używania czegoś. Zawsze to będzie czyjeś (najlepiej) subiektywne odczucie.
    BTW, uważam (moje subiektywne odczucie), że ponieważ maki są drogie, więc i tak większość z wypowiadających się po forach ludzi ma podstawowe konfiguracje, a nie te wypasione maki pro za kilkanaście tysiaków. Tak więc coś w tych opiniach chyba jest. Kolejnym przemawiającym do mnie faktem jest ilość osób powracająca do Windowsa. Osobiście znam takich.. a nie, NIE znam :)
    Sam zacząłem przygodę z makiem od modelu SPRZED 4 LAT, BEZ SSD (szczelinowe grubaski) kupionego okazyjnie <2tyś.
    Polecam tą drogę. Sprawdzisz system, możliwości.. A jak dołożysz kasy, to po prostu popędzisz te możliwości ;D

 2. Andrzej

  Też mam taką ładną naklejkę :)
  Aż się dziwię że Wy jeszcze swoimi firmowymi nie reklamujecie podcastu ;)
  PS: sorry za jakość zdjęcia, ale.. robione ajfonem ;D
  PS2: fajnie się słucha Arleny -> zapraszajcie częściej :)

 3. Andrzej

  Co do beme to jesteście za młodzi (w sumie to komplement) ale daaaawno temu w ERA GSM (taki twór przed przemianą w T-MOBILE) były tzw. 5cio sekundówki, tzn. że pierwsze 5 sekund rozmowy nie były naliczane do płacenia (tak, kiedyś nie było takiego czegoś jak darmowe minuty w abonamencie). Tak dla dzwoniących studentów (1min kosztowała wtedy ok 3PLN) koszmar dla odbierających :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dołącz do społeczności!

Odwiedź forum i porozmawiaj z nami o technologii i nie tylko!


Dołącz do Forum