\ #413 – Skrinszin – YesWas | Podcast

#413 – Skrinszin

Kryptowaluta rzecz wirtualna, ale da się przetrzymać w fizycznej formie. Orzeszek kupił portfel Ledger Nano X i recenzuje jego wykorzystanie dla ogarniania swoich coinów. Później pogadamy o zapowiedziach Google, które planuje dać użytkownikom opcję zwiększenia prywatności przy korzystaniu z sieci. A bardziej umożliwić blokadę przekazywania danych po ciasteczkach firmom trzecim takich jak np… hmmm, pomyślmy. Kto może stracić miliardy na takiej polityce… Ups, kto już stracił miliardy na podobnym ruchu Apple. A użytkownicy tego medium to w 80% ludzie korzystający z Androidów… Następnie wtyczka Omni, czyli takie narzędzie do komend w Chrome. Wojt tradycyjnie przyniesie fajną historyjkę. Tym bardziej o przezornym ojcu, który chciał ograniczyć swoim dzieciom możliwość korzystania z Internetu w nocy. Efekt naprawdę piorunujący. Na koniec, po amatorsku, bez głębokich analiz geopolitycznych (od tego jest „Raport o stanie świata” – polecamy!) opowiemy co nam w głowach siedzi na myśl o doniesieniach zza naszej wschodniej granicy.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Linki: 

https://www.money.pl/gospodarka/wielka-zmiana-w-smartfonach-z-androidem-uderza-w-biznes-facebooka-6738308133657408a.html

https://chrome.google.com/webstore/detail/omni-bookmark-history-tab/mapjgeachilmcbbokkgcbgpbakaaeehi

https://www.zdnet.com/article/thanks-dad-jammer-used-to-control-kids-online-time-father-wipes-out-a-towns-internet-by-mistake/

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:29 – Na wstępie zaznaczymy

00:02:53 – Ledger Nano X

00:13:02 – Google też zabroni śledzenia?

00:18:21 – Omni wtyczka

00:23:25 – Bez internetu między 0 a 3?

00:32:05 – Wojna jest

00:53:13 – Wiemy kto jest Q

00:59:23 – Outro BMC


Dołącz do społeczności!

Odwiedź forum i porozmawiaj z nami o technologii i nie tylko!


Dołącz do Forum